Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia
#1
Jaki jest wasz stosunek do studiów wyższych? Czy w czasach, gdy powstaje coraz więcej Wyższych Szkół Kiszenia Kapusty, ten papierek jeszcze coś znaczy?
Odpowiedz
#2
Zawsze wyższe wykształcenie będzie "coś " znaczyło. Ja osobiście uważam, że jakby nie była to zawsze uczelnia wyższa i ma za zadanie wykształcenie elit intelektualnych naszego kraju.
Odpowiedz
#3
Oj z tymi elitami to bym była ostrożna. Jak ktoś idzie na studia balować za pieniądze rodziców, na wykładach nie pojawia się wcale, prace kupuje lub ściąga z Internetu, nie ma za grosz obycia... Długo by tak wymieniać... W każdym razie taka osoba nigdy nie będzie elitą intelektualną. Chociaż będzie miała papierek potwierdzający wyższe wykształcenie z jakiejś prywatnej, szemranej szkółki.
Odpowiedz
#4
Nawet w tych prywatnych uczelniach trzeba jednak się uczyć może nie tyle jak na Uniwersytecie Jagiellońskim , ale jednak trzeba.
Odpowiedz
#5
Oj, to zależy od uczelni, naprawdę. Są takie uczelnie, które można skończyć, bazując tylko i wyłącznie na wikipedii i ściągach. I nie przesadzam.
Odpowiedz
#6
(10-27-2015, 12:52 PM)Thor_Wszechmogący napisał(a): Jaki jest wasz stosunek do studiów wyższych? Czy w czasach, gdy powstaje coraz więcej Wyższych Szkół Kiszenia Kapusty, ten papierek jeszcze coś znaczy?

Moim zdaniem papierek Szkoły Wyższej mało znaczy.Jest pełno uczelni ,gdzie jest peeełno kierunków ,niektorych skarajnie  bezsensownych, po ktoórych wychodzi masa ''wyksztalconych ludzi'' bez miejsca pracy.
Odpowiedz
#7
Powiem tak - niektóre papierki coś jeszcze znaczą, ale najlepiej, żeby były poparte stażem Oczko samo ukończenie szkoły wyższej nic nie da :/ A przy tych kierunkach, które teraz mamy, to nie wróżę niektórym dobrej przyszłości...
Odpowiedz
#8
Zależy jakie to studia, jeśli to pedagogika wczesnoszkolna lub przedszkolna szkoda fatygi , bo uczelnie kształcą pedagogów na pęczki.
Odpowiedz
#9
Szczerze sama zaczynam studia, ale mam poważne wątpliwości czy ten papierek jeszcze coś znaczy dzisiaj. Jak obserwuję rynek pracy i ludzi młodych to wiadomo o co teraz chodzi. Jedynie znajomości i układy się liczą, a osoby naprawdę inteligentne, które bardzo chcą pracować to siedzą po studiach na bezrobociu.
Odpowiedz
#10
No niestety, zgadzam się z grazia00001984...
Teraz na rynku pracy jest naprawdę ciężko...
Co do studiów... Myślę, że równie bardzo jak ukończone studia liczą się konkretne umiejętności i znajomość języków...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

kuchnie na wymiar wrocław

śrutowanie śląsk