Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdrowie psychiczne.
#1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem z dzieckiem. Moja córka jest w szkole wykorzystywana i prześladowana przez swoją "najlepszą" przyjaciółkę. Sprawa dotyczy małych dzieci siedmioletnich dziewczynek. Moja córka jest nieśmiała i wycofana. Po przedszkolu została przeniesiona do innej grupy w pierwszej klasie. Wszystkie dzieci zostały wymieszane. W pierwszej klasie córka była poniekąd rozdzielona z przyjaciółką z przedszkola. Przydzielono je do innych klas. Malwina zamknęła się w sobie po około miesiącu , córka zaprzyjaźniła się się z Joasią. Na początku wszystko było ok , odwiedzały się po lekcjach , nocowały u siebie na wzajem, bawiły się , świergotały. Córka nic mi nie mówiła, że ma jakieś problemy z koleżanką. Zawsze opowiadała, że wszystko jest ok. Ostatnio nie chciała już zapraszać koleżanki. Pewnego dnia wróciła z obciętymi włosami, okazało się że koleżanka jej kazała. Opowiedziała, że musi pakować koleżankę, robić wszystko co tamta zechce. Bardzo się martwię i nie wiem jak jej pomóc.
Odpowiedz
#2
Witam Panią serdecznie, Jest Pani w bardzo trudnej sytuacji. Szalenie współczuje. Ja bym zaczął od wizyty u wychowawczyni. Może ona coś zauważyła. Moim zadaniem trzeba by poszukać córce jakieś innej koleżanki a kontakty z obecną zredukować jedynie do koniecznego minimum. Bo jak widać są szkodliwe dla córki. Najlepiej będzie jeśli sprawą się zajmie  dobry psycholog katowice, pomoże wam usystematyzować relacje córki z rówieśnikami . Może ją trochę otworzy i ośmieli na kontakty z rówieśnikami. Ja bym postawiła na dobra psychoterapię aby podnieść poczucie wartości i samoocenę córki. Ona musi wiedzieć, ze jest dużo warta i jest dla was najważniejsza na świecie. Życzę dużo spokoju i pomyślnego rozwiązania sprawy.
Odpowiedz
#3
Serdecznie dziękuję za odpowiedź , chyba zdecyduję się na psychoterapię dla siebie , dla męża i dla córki. Jutro umówiłam się na rozmowę z wychowawczynią córki i ze szkolnym pedagogiem. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie wyjść z impasu i ośmielić córkę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

kuchnie na wymiar wrocław

śrutowanie śląsk