Liczba postów: 74
Liczba wątków: 31
Dołączył: Nov 2016
Reputacja:
0
Od kilku tygodni zmagam się z rwą kulszową i oprócz bólu pleców oraz promieniowania do nogi zaczęły pojawiać się bardzo bolesne skurcze łydki. Najczęściej budzą mnie w środku nocy. Początkowo myślałem, że to niedobór magnezu, ale suplementacja nic nie zmieniła. Czy ktoś miał podobnie?
Liczba postów: 89
Liczba wątków: 36
Dołączył: Nov 2016
Reputacja:
0
Tak, miałem bardzo podobne objawy. W moim przypadku skurcze łydki pojawiały się razem z bólem promieniującym od odcinka lędźwiowego i okazało się, że były związane z podrażnieniem korzeni nerwowych. Z tego co wiem, korzenie L5 i S1 odpowiadają między innymi za pracę mięśni łydki, dlatego przy ich drażnieniu mogą pojawiać się gwałtowne skurcze. U mnie również magnez nie przyniósł większej poprawy. Pomagało natomiast dbanie o odpowiednią pozycję podczas snu oraz rozciąganie łydki, gdy pojawiał się skurcz. Warto zwrócić uwagę, czy oprócz skurczów występują też mrowienia lub drętwienie nogi. Temat szerzej opisany – jakby co – tu:
https://rwa-kulszowa.com.pl/skurcze-lydk...-opanowac/
"Kto chce dobrze poradzić musi pomyśleć"